Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane

Informacje

Przechowywanie opon zimowych - jak składować opony zimowe po sezonie?

4 marca 20236 min

Ogumienie ma duże znaczenie z punktu widzenia sposobu poruszania się samochodu po drogach, a wpływ na czas użytkowania tego sezonowego ma między innymi to, jak jest zabezpieczone, więc warto wiedzieć, jak przechowywać opony zimowe. W ten sposób można znacznie wydłużyć okres, w którym będzie można korzystać z sezonowego ogumienia.

Nieprawidłowe przechowywanie ogumienia będzie przekładać się na utratę właściwości jezdnych. Takie wyroby mogą nawet nie nadawać się do użytku lub utracić część właściwości. Z tego powodu warto wiedzieć jak składować opony zimowe. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że przechowywanie opon jest zależne od tego, w jakiej postaci będzie miało być to realizowane. Najlepszym rozwiązaniem jest wstępne zapoznanie się z takimi informacjami, a następnie przygotowanie odpowiednich warunków, w których umieszczone zostanie ogumienie.

Jak przechowywać opony zimowe z felgami?

Planując przechowywanie ogumienia, znaczenie ma między innymi to czy będą to całe koła, czy opony bez felg. Ma to wpływ między innymi na sposób ich ustawienia. Z tego powodu dobrze jest wiedzieć jak przechowywać opony zimowe na felgach, co pozwala unikać sytuacji, przy których nieprawidłowe warunki spowodują uszkodzenia czy nadmiernie szybką utratę właściwości jezdnych. Z tego powodu wielu kierowców, gdy może to decyduje się na opony całoroczne. Konieczność przechowywania w odpowiedni sposób sprawia, że wymiana ogumienia bywa mniej wygodna. Równocześnie sezonowe opony muszą być zabezpieczone. To wymaga możliwości wykorzystania przestrzeni, w której będzie można je ustawić. Brak zastosowania odpowiednich sposobów przechowywania, będzie się bezpośrednio przekładać na duże ryzyko występowania uszkodzeń mechanicznych czy śladów zużycia.

Jak przechowywać opony zimowe bez felg?

Ogumienie można przechowywać także bez felg. Wówczas trzeba zdecydować się także na nieco inne ich ułożenie. Sprawdzając, jak przechowywać opony zimowe bez felg, można uniknąć nadmiernie szybkiego zużywania się tych produktów. Ma to znaczenie z punktu widzenia czasu, w którym będzie można korzystać z takiego ogumienia. Z tego powodu przekłada się także na wydatki w dłuższym okresie. Ogumienie bez felg powinno być ustawione pionowo obok siebie. Nie powinno być układane na stosie czy wiszące na haku. Ogumienie powinno być umieszczone jedno obok drugiego. Pozwala to przede wszystkim znacznie zminimalizować ryzyko występowania odkształceń. W informacjach: opony zimowe jak przechowywać, można znaleźć także wskazówki, że co jakiś czas dobrze jest obrócić je tak, aby nie stały w jednym punkcie bieżnika. Wskazane byłoby wykonać taką operację przynajmniej raz na miesiąc. Do przechowywania można wykorzystać choćby stojak na opony. Warto zdecydować się na taki, który będzie praktyczny podczas użytkowania w konkretnym miejscu.

Jak zabezpieczyć opony zimowe?

To jak przechowywać opony zimowe, zależy między innymi od tego, gdzie będzie można je ustawić. Nie bez znaczenia jest branie pod uwagę różnego rodzaju sprzętu, który pozwala zapewnić prawidłowe ustawienie ogumienia. Wstępnie można sprawdzić jakie przechowywanie opon będzie najlepsze. Następnie można wybrać między innymi praktyczne wieszaki, które pozwolą na zawieszenie kół na ścianie. To praktyczny sposób do wykorzystania przy oponach z felgami. Ogólnie przechowywanie takiego ogumienia jest mniej problematyczne. Ryzyko występowania odkształceń jest dużo mniejsze. Natomiast powinno się unikać stawiania takich opon na bieżniku. To zasada jak ta, która jest wykorzystywana przy przechowywaniu opon z felgami. Dodatkowo to jak przechowywać zimowe opony zależy również od warunków, którymi się dysponuje. Między innymi przestrzeń użytkowa dostępna do wykorzystania przy ustawianiu ogumienia, będzie wpływać na to, na jakie będzie warto się zdecydować. Podejmując decyzję o wykorzystaniu akcesoriów do przechowywania opon, dobrze jest zdecydować się na takie, które mają odpowiednie parametry użytkowe.

Jak konserwować opony zimowe?

Ogumienie sezonowe jak między innymi opony letnie powinno być odpowiednio zabezpieczone podczas przechowywania. Gdy sprawdziło się informacje, jak zabezpieczyć opony zimowe, wówczas można znacznie ograniczyć ryzyko poważnych uszkodzeń. Ważne jest między innymi, aby opony były umyte, a następnie dobrze wysuszone. Dopiero po przeprowadzeniu takiego procesu, można zastosować specjalne preparaty między innymi na bazie silikonu. Taka konserwacja zimowego ogumienia chroni przed pękaniem podczas występowania niskich temperatur. W ten sposób można znacznie wydłużyć zachowanie odpowiednich właściwości przez gumę stosowaną w oponach podczas przechowywania. Nawet wiedząc jak rozpoznać opony zimowe , czyli kupując dobrej jakości ogumienie, gdy nieprawidłowo się je zabezpieczy, wówczas w krótkim czasie mogą ulec zużyciu. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie wyroby, które są dobrej jakości, a następnie zabezpieczyć je z wykorzystaniem sprawdzonych środków ochrony.

Dlaczego warto kupić dobrej jakości opony zimowe?

Na to, jak będą zachować się opony podczas jazdy, wpływa nie tylko to, jak będą przechowywane. Znaczenie ma również to, czy wybrane zostały takie opony zimowe, które są dopasowane do modelu samochodu. Równocześnie niezbędne jest zdecydowanie się na dobrej jakości produkty. Oczywiście wiedząc, jak przechowywać opony zimowe można wydłużyć czas użytkowania takich wyrobów. Przy wyborze ogumienia można posłużyć się informacjami, które przygotowane są w postaci rankingów. To dobry sposób, aby określić takie modele, które będą w stanie sprawdzić się podczas użytkowania w konkretnych warunkach. Dotyczy to sytuacji, gdy wybiera się opony całoroczne czy zimowe. Wykonane z najnowszych materiałów i przy zastosowaniu nowoczesnych technologii ogumienie, będzie w stanie zapewnić znacznie dłuższy czas użytkowania bez konieczności wymiany na nowe wersje. Oczywiście wiedząc, jak zabezpieczyć opony zimowe, będzie można dodatkowo ograniczyć ryzyko nadmiernie szybkiego zużywania się ogumienia.

Kiedy dobrze jest wymienić opony na zimowe?

Wprawdzie obowiązek opon zimowych w Polsce nie występuje, ale przy regularnym podróżowaniu na dłuższych trasach warto mieć sezonowe ogumienie. Takie wyroby to gwarancja bezpieczeństwa na drodze, a także znacznie większego komfortu podróżowania. Dobrze jest brać to pod uwagę, gdy planuje się wyjazd zagraniczny. Dodatkowo w wielu krajach opony zimowe w Europie są obowiązkowe. Z tego powodu zainwestowanie w takie produkty jest niezbędne, gdy chce się uniknąć płacenia mandatów. Natomiast gdy kupiło się ogumienie zimowe, wówczas ważne jest, aby przechowywanie opon zimowych było odpowiednie. W ten sposób, gdy będzie niezbędne zamontowanie ogumienia sezonowego, wówczas będą one w odpowiednim stanie. Oczywiście dobrej jakości produkty są w stanie w znacznie większym stopniu zachować swoje właściwości jezdne.

Znajdź opony w naszym sklepie

Szerokość205
Profil55
Średnica16
Sezon