Jak rozpoznać opony zimowe, czyli co to jest oznaczenie opon M+S?

Znajdujące się na oponach oznaczenia mogą dawać wiele informacji na temat samego ogumienia. Należy jednak prawidłowo je odczytywać. Jednym z ciekawszych jest oznaczenie opon m s, które bardzo wielu kierowców wprowadza w błąd i często je źle interpretowane. Pojawia się bowiem zarówno na oponach zimowych, jak i całorocznych. Warto zatem dowiedzieć się co takie oznaczenie na ogumieniu oznacza i kiedy warto decydować się właśnie na ten rodzaj opon. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat opon wyposażonych w to właśnie oznaczenie i prezentujemy, w jaki sposób interpretować konkretne symbole.

Oznaczenia opon wielosezonowych - jak interpretować oznaczenie m s?

Oznaczenie M+S to nic innego jak przeznaczenie opony do przemieszczania się po błocie oraz śniegu. Oznacza to, że zastosowana mieszanka oraz sama konstrukcja bieżnika lepiej radzą sobie ze śliską nawierzchnią i są w stanie zapewnić na niej odpowiednią przyczepność. Samo przystosowanie do śniegu nie zawsze jednak oznacza oponę zimową. Oznaczenia opon m s, czyli oznaczenia opon wielosezonowych pojawiają się także na ogumieniu całorocznym. Takich opon można używać natomiast zarówno zimą, jak i latem. Uniwersalność sprawia, że sprawdzą się one bardzo dobrze w każdych warunkach i samo użytkowanie ogumienia będzie bardzo przyjemne i komfortowe dla wszystkich osób, które postanowią je wybrać dla siebie.

Czym się wyróżniają opony zimowe?

Opony zimowe, również te z asortymentu Noweopony.pl, wyróżniają się przede wszystkim innym wykonaniem bieżnika. Posiada on bowiem zdecydowanie większą liczbę nacięć, a sama guma zdecydowanie szybciej się nagrzewa. Opona dzięki temu ma lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni. Oznaczenie opon zimowych jest przez producentów realizowane poprzez umieszczenie na powierzchni opony płatka śniegu. To właśnie ten symbol sugeruje, że mamy styczność z oponami przeznaczonymi stricte do użytku w warunkach zimowych. Oznaczenie opon M+S może natomiast pojawiać się również na produktach całorocznych. Opony całoroczne to natomiast uniwersalny rodzaj ogumienia, które jest skonstruowane w taki sposób, aby spełniało się w jak najszerszych warunkach i pozwalało na komfortowe pokonywanie kolejnych kilometrów w bardzo zróżnicowanych warunkach.

Czy warto kupować opony z oznaczeniem M+S?

Wybór opon jest bardzo ważny dla wszystkich kierowców, którym zależy na bezpiecznym i komfortowym przemieszczaniu się autem. Dla wszystkich kierowców prawidłowo wybrane ogumienie ma olbrzymie znaczenie i bardzo wyraźnie przekłada się na komfort pokonywania kolejnych kilometrów. Prawidłowe wybranie ogumienia do pojazdu bardzo wyraźnie wpływa na zadowolenie z samego użytkowania auta. Oznaczenie opon M+S, czyli oznaczenie opon całorocznych to gwarancja uniwersalności i przystosowania do trudnych warunków na drodze. Nadal jednak kluczowe jest to, aby skupiać się podczas wybierania opon na ich jak najwyższej jakości. Wykonanie samych opon i renomowany producent mają największe znaczenie dla kierowców, którzy pragną bardzo komfortowo przemieszczać się za pomocą swojego auta.