Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane

Informacje

Chińskie opony ciężarowe

4 marca 20235 min

Wokół produktów importowanych do Unii Europejskiej z Chin od dawna powstaje wiele kontrowersji i podejrzeń – przede wszystkich dotyczących ceny chińskich produktów. Coraz rzadziej ogumienie z UE czy USA jest w stanie konkurować z oponami z Chin pod względem kosztów produkcji i cen na rynku. Metodą, którą zarówno europejski jak i amerykański rynek zastosowały do poprawienia swoich szans konkurencji z chińskimi oponami jest podniesienie ceł na ten produkt. Pomimo wyższych kosztów sprowadzenia, opony chińskie do ciężarówek są nadal bardzo chętnie wybierane przez firmy transportowe i klientów indywidualnych.

Chińskie opony ciężarowe

Opinie o produktach pochodzących z Chin bardzo dynamicznie zmieniają się w ostatnich latach za sprawą rosnącej jakości kolejnych towarów z napisem „made in China”. To efekt globalizacji, która przez kilkadziesiąt lat postępu gospodarczego przeniosła niemal każdą zaawansowaną produkcję do Chin dla ograniczenia kosztów międzynarodowych gigantów. Dzięki temu chińskie ośrodki badawcze i przedsiębiorstwa produkcyjne uzyskały know-how oraz infrastrukturę i linie produkcyjne zdolne do tworzenia idealnych kopii najbardziej zaawansowanych – telefonów, komputerów, samochodów, a w tym również opon. Chińskie opony ciężarowe czy terenowe, podobnie jak rozmaite inne chińskie produkty tworzone z myślą o europejskich i amerykańskich klientach – tworzone są na dziesiątki rozmaitych sposobów.

Ta mnogość fabryk i zakładów produkcyjnych gotowych do produkowania na masową skalę opon o skrajnie różnym składzie i parametrach technicznych sprawia, że chińskie marki, a wśród nich poszczególne rodziny modeli – dostępne są w bardzo dużym zakresie cenowym. W przypadku malutkiego biznesu czy jednego samochodu prywatnego wykorzystywanego w celach zarobkowych – korzyści wynikające z oszczędności, jakie dają opony ciężarowe chińskie w skali rocznego budżetu mogą nie być imponujące, ale odczuwalne. W przypadku największych firm transportowych, świadczących usługi logistyczne na szeroką skalę, dobrze dopasowane opony dostawcze mogą stanowić istotną oszczędność. Wielu z użytkowników, którzy sięgnęli po chińskie opony do ciężarówek oraz samochodów terenowych, wystawiło im pozytywne oceny i stopniowo zadowolenie kolejnych przekonywało następnych do przetestowania ich we własnym aucie lub biznesie.

Chińskie opony do ciężarówki - producenci

Poszukujący wersji low-budget, celujący w opony całoroczne i w dodatku wielosezonowe, zawsze będą ryzykowali decydując się na najtańsze modele, bez względu na to, czy pochodzą one z Chin czy Unii Europejskiej. Znalezienie optymalnego ogumienia, a więc takiego producenta, którego modele mają wysoki wskaźnik jakości do ceny, jest możliwe w dobie Internetu bez szczególnie długich analiz i poszukiwań. Zarówno chińskie marki jak i europejskie mogą prezentować podobne walory, dawać identyczne korzyści dla prowadzącego samochód ciężarowy w najtrudniejszych warunkach. To, co będzie je ostatecznie wyróżniać to często tylko cena, która przeważnie wyraźnie promuje produkty chińskie.

Klient świadomy i użytkownik o wysokich wymaganiach z pewnością nie podejmuje decyzji wyłącznie w oparciu o opinie Internetowe i przeważnie chce wypróbować nowe opony, zanim na stałe zmieni preferowaną markę. Pod tym względem chińskie opony do ciężarówek mają wyraźną przewagę nad innymi markowymi produktami – ich zakup bywa dwukrotnie mniejszym obciążeniem dla budżetu, więc łatwo podjąć decyzję o zainwestowaniu w komplet ogumienia z Chin przed wydaniem werdyktu.

Znajdź opony w naszym sklepie

Pomoc

Szerokość205
Profil55
Średnica16
Sezon

Pomoc