Informacje
Kolorowe paski na oponach - pco oznaczają?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś zamówić nowe opony przez Internet, otworzyć paczkę i wyjąć opony z kolorowymi paskami na bieżniku? Jeśli miałeś już do czynienia z takim produktem, wiesz doskonale, że nie trzeba się niczego obawiać i jest to standard.
Konkurencja na rynku ogumienia samochodowego jest bardzo duża i każdy producent stara się dostarczać produkty nowoczesne, zaawansowane technologicznie i lepsze od innych. Kolorowe opony to nic dziwnego. Ponieważ każdego dnia na linii produkcyjnej pojawiają się tysiące bieżników, konieczne jest ich odpowiednie znakowanie, ponieważ pomyłka jest czymś niedopuszczalnym i może producenta wiele kosztować. Kolorowe paski to tylko niektóre oznakowania. Do innych należą kody składające się z cyfr i liter, które mają informować na przykład o rozmiarze, czy indeksie nośności danej opony.
Kolorowe paski na oponach
Wbrew pozorom, kolorowe opony samochodowe nie są produktem innym, czy lepszym. Kreski w różnych kolorach są ważne jedynie dla zakładu, który zajmuje się produkcją ogumienia i mają znaczenie dla pracowników fabryki, aby ci mieli możliwość odróżnienia od siebie płatów bieżników stosowanych w różnych modelach. Dla Ciebie, jako użytkownika paski te nie powinny mieć najmniejszego znaczenia, niezależnie od tego, czy kupujesz opony Dębica , czy jakiegokolwiek renomowanego producenta. Ich obecność może jedynie potwierdzać, że ogumienie jest fabrycznie nowe i nie było jeszcze użytkowane na drogach przez nikogo innego.
Nie powinieneś martwić się również, jeśli w jednej paczce otrzymałeś ten sam model opon w identycznym rozmiarze, a kolorowe paski są inaczej namalowane. Nie świadczy to o niczym, ponieważ każdy producent stosuje swój własny system.
Biały pasek na oponie
Biały pasek na oponie kojarzy się nam z dawnymi latami i postrzegany jest jako element stylu retro. Takie ogumienie wybierane jest głównie do samochodów bardzo klasycznych, starszych oraz motocykli. Nie jest to obecnie trend zbyt popularny, ale chętnie decydują się na nie właściciele pojazdów zabytkowych, które wykorzystywane są w usługach, na przykład ślubnych.
Kolorowe opony z białym paskiem kojarzą się z początkiem poprzedniego wieku, kiedy ich wygląd wynikał głównie z technologii produkcji. Ponieważ produkowano je przy użyciu tlenku cynku, miały biały lub lekko kremowy odcień. Aby opony były trwalsze, stosowano wówczas sadzę, która jednocześnie zabarwiała je na czarno.