Test opon całorocznych ADAC 2020/2020 w rozmiarze 195/65 R15 H

Samochodów z oponami w rozmiarze 195/65 R15, które są fabrycznie montowane, jest naprawdę sporo. Dlatego też przed rozpoczęciem sezonu letniego lub zimowego rośnie liczba kierowców zainteresowanych zakupem nowego kompletu opon. Wśród kierowców ciężko znaleźć tych, którzy przepadają na okresową zmianą ogumienia, wiec coraz więcej fanów motoryzacji korzysta z rozwiązania, jakim są opony całoroczne lub uniwersalne. Ogumienie tego typu w rozmiarze 195/65 R15 znaleźć można u każdej liczącej się marki, dlatego też wybór jest naprawdę spory i niełatwy. Wiąże się to z pewnymi problemami dla konsumenta, gdyż ciężko wśród licznych propozycji wybrać tę, która spełni wszystkie oczekiwania, będzie trwała oraz zapewni bezpieczeństwo podczas różnych warunków atmosferycznych. Dlatego też powstał test opon całorocznych 2020, który informuje konsumentów, które produkty są godne uwagi oraz wyszczególnia wady i zalety różnych produktów.

Opony całoroczne w rozmiarze 195/65r15

Opony całoroczne różnią się od letnich lub zimowych odpowiedników dwoma zasadniczymi elementami. Jednym z nich jest budowa bieżnika, drugim zaś – mieszanka gumowa wykorzystywana do produkcji ogumienia. Tworzenie modeli uniwersalnych jest dość ciężkie, gdyż taka konstrukcja musi sprawdzać się w każdych warunkach pogodowych, zarówno przy 40-stopniowych upałach, jak i podczas mrozu. Rozmiar opon całorocznych czytamy tak samo jak w przypadku innych opon. Pierwsza wartość liczbowa jest szerokością opony wyrażoną w milimetrach – oznacza to, że odległość między ściankami wynosi 195 mm. Kolejna liczba jest to procentowa zależność między szerokością a wysokością. Tak więc „65” informuje nas, że ściana opony posiada 65% jej szerokości, a to daje nam 126,75 mm. „R15” mówi nam, że opona całoroczna ma konstrukcję, która dopasowana jest do felgi ze średnicą 15 cali.

 

Test opon całorocznych ADAC 2020/2020 w rozmiarze 195/65r15

Osobom, które mają problem z podjęciem decyzji i wyborem odpowiednich opon całorocznych w rozmiarze 195/65 R15, z pomocą przychodzi test opon całorocznych 20202. Test pełni bardzo ważną funkcję – daje informacje kierowcom, jakie ogumienie jest rekomendowane do bezpiecznego użytkowania. Modele otrzymujące najwyższe oceny, mogą spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Test opon całorocznych 2020 zawiera również modele nagrodzone niższymi notami, ale wciąż stanowiące ciekawą alternatywę dla najlepszych produktów. Testy opon całorocznych 2020 opierają się na wszystkich konkretnych danych odnośnie parametrów technicznych, informacji pochodzących ze stron producentów i ocen znajdujących się na etykietach unijnych. Ponadto wykorzystano takie informacje jak: wyniki sprzedaży, oceny wystawiane przez klientów oraz komentarze użytkowników produktów. Dzięki temu można ustalić, które modele są polecane, jakie są ich wady i zalety oraz jaki jest stosunek ceny do jakości. Innymi słowy, testy opon całorocznych 2020 mówią nam, które rodzaje opon są godne zakupu.

 

We wspomnianym wyżej teście opon pierwsze miejsce zajęły opony całoroczne Michelin Cross Climate+. Opony Nokian należą do segmentu premium. Jest to model, który został dopuszczony do użytku na powierzchniach pokrytych śniegiem. Dużym atutem tych opon całorocznych jest ich duża trwałość. Spośród innych modeli wyróżnia je żywotność większą nawet o 25% w porównaniu do innych produktów. Kupując opony Michelin, otrzymujemy 10-letnią gwarancję producenta, dlatego też te opony całoroczne jest to doskonały wybór dla osób, które cenią dużą trwałość oraz wysoką jakość ogumienia.

 

Test opon całorocznych 2020 drugim miejscem wyróżnił model Goodyear Vector 4Seasons Gen-2. Jest to propozycja dla tych, którzy są miłośnikami ekonomicznej i ekologicznej jazdy. Poprzez zastosowanie nowoczesnej mieszanki gumowej i zoptymalizowanej rzeźby bieżnika model ten charakteryzują niskie opory toczenia. Zmniejsza to zużycie paliwa i ogranicza emisje spalin do atmosfery. Najważniejsze jest jednak to, że są to opony całoroczne, które doskonale sprawdzą się w różnych warunkach pogodowych.