Rower na oponie bez powietrza? Nowa propozycja marki Bridgestone

Obecnie jazda na rowerze staje się coraz popularniejszym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Dlatego zakup właściwego modelu, jak i zadbanie o niego będzie mogło przyczynić się do zwiększanie komfortu spędzania czasu właśnie w ten sposób.

Na rynku od 2020

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, jak sobie poradzić, jeśli chodzi o przebicie opony w rowerze – opona bez powietrza to poważny problem. Dlatego właściwie każdy, kto wybiera się na bardziej odległe wycieczki, decyduje się na zakupienie zapasu, by można było w dowolnym momencie właśnie z niego skorzystać. Przebicie opony to zawsze skomplikowana i stresująca sytuacja. Przede wszystkim będzie ona wymagała odpowiedniego działania. Co więcej, obecnie na właściwie każdym kroku coraz więcej mówi się i pisze na temat opon, które do swojego funkcjonowania wcale nie potrzebują powietrza.

Air Free Concept - technologia przyszłości

Prawda jest taka, że co chwila na rynek wchodzi całkowicie nowa technologia. Nawet jeśli do tej pory ktoś nie był do tego przekonany, to jednak zmieni swoje zdanie. Eksperci już teraz testują nowoczesne rozwiązania, dzięki temu Air Free Concept nie wymaga powietrza w oponie. To całkowita nowość, która już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem – dzięki temu opona bez powietrza przestaje być problemem. Tego typu rozwiązanie zostało wykorzystane dzięki specjalnie opracowanym szprychom i żywicy termoplastycznej. Co istotniejsze, całość nadaje się do recyklingu. Tak, jak opony Bridgestone sprawdzają się do samochodu, tak tutaj w przypadku roweru również doskonale się będą sprawdzały. Wykorzystując tego typu technologie można na zawsze pozbyć się problemu, jakim jest przebicie opony. To właśnie dzięki temu można będzie cieszyć się wspaniałymi wycieczkami w naprawdę odległe miejsca. Rozwiązanie, które nie będzie wymagało powietrza w oponie jest dopiero w fazie testów, jednak eksperci już teraz twierdzą, że można będzie w naprawdę niedługiej przyszłości je zacząć stosować. Dlatego jeśli tylko ktoś interesuje się tego typu nowinkami, być może sam również przekona się o tym, że warto w coś takiego zainwestować, gdy tylko pojawi się na rynku.

Bridgestone nie zwalnia tępa

Przede wszystkim przebicie opony w niedługim czasie może odejść w zapomnienie – opona bez powietrza może rozwiązać problem. Natomiast sama marka Bridgestone nie zwalnia tempa, co oznacza, że pod każdym względem starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom stawianym przez rynek. Co ważniejsze już nowa Alfa Romeo Giulia także znajduje się na ich oponach, co niewątpliwie jest dużym sukcesem dla firmy. Takie małe kroki świetnie motywują do ciągłego dążenia do stworzenia jeszcze lepszych produktów. Dlatego na każdym kroku można zainteresować się nowościami, a być może dla bardzo wielu osób będzie to szansa na poznanie nowej technologii, czy też umożliwi skorzystanie z niej, gdy będzie taka możliwość.