Ranking opon zimowych 2020

Każdego roku najbardziej cenione magazyny i kluby motoryzacyjne na świecie sporządzają ranking firm opon zimowych. Oceny, recenzje i zalecenia sporządzane są na podstawie najbardziej wiarygodnych opinii, czyli tych, wydawanych przez samych kierowców. Użytkownicy ogumienia są w stanie wypowiedzieć się na temat jego bezpieczeństwa, przyczepności, stabilności i wytrzymałości. Każdy właściciel pojazdu wie, jak trudnym, a zarazem niezwykle ważnym zadaniem jest wybór odpowiedniego modelu. Laikom i osobom niezainteresowanym światem motoryzacji z pomocą przychodzą właśnie rankingi opon zimowych. Pozwalają one lepiej odnaleźć się na rynku oponiarskim. Poza tym nie trzeba znać fachowego nazewnictwa czy zasad mechaniki samochodowej, aby zrozumieć zawarte w nich informacje. Są one przedstawiane w sposób niezwykle jasny i przejrzysty.

Testy ADAC

Niemiecki automobilklub, czyli ADAC to najbardziej wiarygodne źródło informacji na temat opon, ich testowania oraz wyboru. Jego publikacjom oraz zaleceniom ufają setki kierowców w całej Europie. Przeprowadzone przez niego testy opon zimowych 2020 pozwoliły użytkownikom ogumienia wybrać najlepsze modele pod względem jakości, wytrzymałości i bezpieczeństwa. Wystandaryzowane badania obejmują zarówno samochody osobowe, jak również opony dostawcze oraz ogumienie do SUV-ów. Ich wyniki prezentują każdy przedział cenowy oraz wszystkie klasy: od ekonomicznej, przez średnią, po premium. Pod względem osiągów wyróżniły się modele:

·         Bridgestone Blizzak LM005

·         Michelin Alpin 6

·         Dunlop Winter Sport 5.

 

Eksperci biorą pod uwagę rozmiar, zastosowane rozwiązania technologiczne w zakresie mieszanki gumowej, długość drogi hamowania, przyczepność na oblodzonej oraz ośnieżonej nawierzchni, a także budowę bieżnika.

 

Testy opon do samochodów sportowych i SUV-ów

Ranking producentów opon zimowych, sporządzany corocznie przez najbardziej cenione na rynku magazyny motoryzacyjne, przedstawia również ocenę ogumienia terenowego oraz dla SUV-ów.  Pojazdy, które posiadają napęd na cztery koła, powinny cechować się przede wszystkim stabilnością, doskonałą przyczepnością, a także przewidywalnością zachowań. Dlatego też producenci opon chcąc sprostać wymaganiom i potrzebom klientów, muszą zaprojektować takie modele, które nie tylko będą mogły pracować pod dużym obciążeniem, ale także w skrajnych warunkach pogodowych. Tylko w ten sposób mogą zapewnić pasażerom i innym uczestnikom ruchu pełne bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Przeprowadzając testy ogumienia, eksperci biorą pod uwagę sposób jego zachowania na oblodzonej, mokrej oraz ośnieżonej nawierzchni, długość drogi hamowania, stabilność na torze jazdy, a także trakcję.

 

Modele wyróżnione przez Auto Bild

Jednym z najbardziej cenionych magazynów motoryzacyjnych w Europie jest niemiecki Auto Bild. Corocznie sporządzony przez niego ranking firm opon zimowych w 2020 roku obejmował modele do pojazdów wyższej klasy, SUV-ów, a także kompaktów. Wyniki nie okazały się dużym zaskoczeniem. Ponownie najlepszą opinią wśród użytkowników może cieszyć się ogumienie, które pochodzi od znanych i sprawdzonych producentów. Rynek oponiarski kształtowany jest przede wszystkim przez kierowców, ich uwagi oraz opinie. Wśród wskazanych przez nich liderów znalazły się takie marki jak Goodyear czy Bridgestone. Wyróżniają się nowoczesną budową i rzeźbą bieżnika, krótką drogą hamowania, stabilnością na torze jazdy, a także doskonałą przyczepnością na oblodzonej, mokrej oraz ośnieżonej nawierzchni. Są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz potrafią wytrzymać duże obciążenia.

 

Zimówki sprawdzane są również pod kątem jazdy na mokrej lub pokrytej błotem pośniegowym drodze

Kierowcy, którzy nie wiedzą, jakie ogumienie powinni wybrać do swojego samochodu, mogą przejrzeć rankingi opon zimowych. Są one sporządzane przez najwybitniejszych ekspertów w tej dziedzinie i rozwiewają wszelkie wątpliwości w zakresie wyboru odpowiedniego, niezawodnego modelu. Podczas surowych, wymagających testów pod uwagę brana jest:

·         długość drogi hamowania,

·         przyczepność,

·         trakcja,

·         stabilizacja toru jazdy,

·         budowa i rzeźba bieżnika,

·         zachowanie w trudnych warunkach pogodowych.

Każda opona powinna doskonale pasować do pojazdu, stylu jazdy kierowcy, ilości pokonywanych przez niego kilometrów, nawierzchni, po której najczęściej podróżuje, a także zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort jazdy. Wybierając odpowiedni typ ogumienia, warto zasięgnąć opinii innych właścicieli pojazdów, producentów oraz ekspertów.

 

Wyróżnieni przez Auto Zeitung

Auto Zeitung to kolejny motoryzacyjny przewodnik po świecie ogumienia. Ten niemiecki dwutygodnik opracował niedawnoranking producentów opon zimowych na 2020 rok. Okazało się, że podczas testów najlepiej wypadły następujące modele:

·         Bridgestone Blizzak LM005,

·         Continental WinterContact TS 860,

·         Goodyear UltraGrip 9+,

·         Continental, a także

·         WinterContact TS 860.

Eksperci zwrócili uwagę na ich niezawodność, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Przetestowane opony zimowe okazały się najlepsze pod względem długości drogi hamowania, budowy i rzeźby bieżnika, przyczepności na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni, a także stabilności toru jazdy. Kierowcy również docenili te marki, przyznając im bardzo wysokie oceny. To doskonały wybór na zimową porę roku.

 

Najlepsze opony zimowe

Chcąc wybrać najlepsze ogumienie do swojego pojazdu, warto zasięgnąć profesjonalnej opinii w tym temacie oraz zapoznać się z zaleceniami producentów. Testy opon zimowych 2020 przeprowadzane przez najbardziej uznane w Europie kluby motoryzacyjne, biorą pod uwagę każdy ich aspekt. Ważna jest długość drogi hamowania, przewidywalność zachowania na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni, a także przyczepność i budowa bieżnika. Nie istnieje jednak jedna najlepsza marka ogumienia. Wiele zależy od stylu i dynamiki jazdy kierowcy, ilości pokonywanych przez niego każdego dnia kilometrów oraz rodzaju nawierzchni, po której zwykle podróżuje. Rankingi powstają po to, aby właściciele pojazdów mogli lepiej odnaleźć się w oponiarskim świecie.