Największe azjatyckie marki opon

Tańsze ogumienie z Azji zyskuje coraz większą popularność w krajach europejskich ze względu na przystępną ceną, a także przyzwoitą jakość wykonania. Obecnie dostępne są zarówno u autoryzowanych dealerów, jak również w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Jeszcze do niedawna opony japońskie czy chińskie były dla kierowców wyłącznie alternatywą. Dziś podbijają europejski rynek ogumienia i cieszą się zaufaniem swoich użytkowników, gdyż poddawane licznym testom, spełniają restrykcyjne normy bezpieczeństwa, a także jakości. Wybierając opony całoroczne, warto więc zwrócić uwagę na bogatą ofertę azjatyckich producentów.

Japońskie opony z historią

Największą popularnością wśród kierowców od zawsze cieszyły się opony amerykańskie, np. Goodyear oraz europejskie, np. Dunlop. Prezentują one wysoką jakość wykonania, wieloletnią trwałość oraz gwarantują bezpieczną jazdę. Jednak trend ten z każdym rokiem zmienia się na korzyść azjatyckiego ogumienia. Japońskie opony zyskują coraz szersze grono zwolenników. Wybitny ich twórca Shojiro Ishibashi założył koncern Bridgestone, który obecnie należy do największych producentów opon na świecie. Kierowcy na całym świecie wybierają ogumienie do swoich pojazdów tej właśnie marki.

Stonebridge, czyli Bridgestone

Bridgestone, czyli japoński producent ogumienia dostarcza na rynek nie tylko wysokiej klasy opony, ale również takie produkty z branży gumowej i sportowej jak: rowery, piłki golfowe i tenisowe oraz kije golfowe i rakiety tenisowe. Opony japońskie ze znakiem Bridgestone uchodzą w świecie motoryzacyjnym za niezwykle trwałe, wytrzymałe i bezpieczne. Znajdują się na wyposażeniu fabrycznym takich znanych marek jak:

·         BMW,

·         Audi,

·         Ford,

·         Opel,

·         SEAT,

·         Citroen,

·         Toyota,

·         Peugeot,

·         Porsche,

·         Lexus,

·         Maserati,

·         Mercedes-Benz.

Bridgestone oferuje opony dostawcze, ogumienie do pojazdów osobowych, a także ciężarowych, motocykli, autobusów i ciągników.

Cztery wieki tradycji Sumitomo

Japoński producent ogumienia Sumitomo już od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych opon na świecie. Koncern ten produkuje między innymi popularne wśród kierowców ogumienie Falken. Japońskie opony, które oferuje Sumitomo cechują się bardzo dobrą przyczepnością na mokrej i oblodzonej nawierzchni, szybkim odprowadzaniem wody spod czoła bieżnika, niską emisją hałasu, a także asymetrycznym wzorem bieżnika.Nic więc dziwnego, że opony te cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem wśród kierowców na całym świecie. Na ich korzyść przemawia również fakt, że poddawane licznym testom, spełniają nawet najbardziej restrykcyjne normy w zakresie bezpieczeństwa oraz jakości.

Yokohama – opony japońskie o globalnym zasięgu

Yokohama to kolejny ceniony na rynku ogumienia japoński producent opon. Posiada ponad 100-letnią tradycję, a obecnie należy do klasy premium. W procesie produkcji stosuje zaawansowane rozwiązania technologiczne, a także proponowane przez wybitnych inżynierów specjalne materiały ropopochodne. Wykorzystuje między innymi olejek ze skórki pomarańczy, wytyczając zupełnie nowe trendy w podejściu do wytwarzania ogumienia. Opony letnie japońskie z powodzeniem konkurują z najlepszymi światowymi producentami. Spełniają najwyższe standardy jakości oraz bezpieczeństwa. Zaufały im już setki zadowolonych klientów.

Azjatyckie marki opon z innych krajów

Choć wśród różnych azjatyckich producentów ogumienia największą popularnością cieszą się opony japońskie, to warto również zwrócić uwagę na inne, obiecujące marki. Jedną z nich jest koreański Hankook. Koncern ten dba o najlepsze parametry swoich produktów, wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz wieloletnią trwałość. Ogumienie Hankook posiadają w swoim wyposażeniu takie potęgi motoryzacyjne jak BMW czy Audi. Ich jakość potwierdzają surowe testy, a także dziesiątki zadowolonych kierowców. Producent oferuje zarówno modele zimowe, jak i letnie oraz całoroczne. Doskonale sprawdzają się w samochodach osobowych, dostawczych czy SUV-ach.

Cztery dekady sukcesu Apollo

Producent ogumienia Apollo pochodzi z Indii, a jego początki sięgają lat 70. XX wieku. Należy do grona największych na świecie koncernów produkujących opony. Obecnie z powodzeniem podbija rynek amerykański i europejski. W 2009 roku doszło do wykupienia przez Apollo holenderskiego Vredestein, w wyniku czego producent zmienił nazwę na Apollo Vredestein BV. Japońskie opony mogą spokojnie konkurować z tą marką, gdyż jakością nie odbiegają od przyjętych standardów. Apollo sponsoruje klub piłkarski Manchester United.

Opony – chińskie marki

Opony japońskie to nie jedyne azjatyckie ogumienie godne polecenia. Równie trwałe, bezpieczne i wytrzymałe są produkty chińskie. Do najpopularniejszych marek Państwa Środka należą:

·         Zeta,

·         Trottar,

·         Tigar,

·         Goodride,

·         Maxxis,

·         Ling Long,

·         Doofride.

Stale rosnące zainteresowanie oponami tych producentów wynika z przystępnej ceny ogumienia, coraz lepszych osiągów, poprawy bezpieczeństwa użytkowania, a także rosnącej wytrzymałości. Kierowcy chętnie wybierają chińskie opony, obalając wciąż obowiązujący mit o ich niskiej jakości.