Najlepsze opony zimowe 205/55 R16 według kierowców

Opony zimowe to z pewnością produkt, którego nie kupuje się bez zastanowienia. Najlepiej poznać opinie innych użytkowników danego modelu, aby wyciągnąć właściwe wnioski i nie popełnić kosztownego błędu. Zimowe ogumienie odpowiadają za właściwą przyczepność samochodu i bezpieczeństwo na drodze. Jakie są dobre opony zimowe zdaniem polskich kierowców? Poniżej prezentujemy nasz ranking oparty na tysiącach opinii użytkowników. Mamy nadzieję, że klasyfikacja okaże się pomocna podczas dokonywania zakupów.

Rozmiar ogumienia 205/55 R16 można spotkać w wielu modelach popularnych pojazdów, na przykład Skodzie Octavii, Fordzie Focusie, czy Renault Megane. Jeśli nie masz pewności, czy będzie to odpowiedni model dla Twojego pojazdu, koniecznie sprawdź to przed zakupem!

Najlepsze opony 205/55 R16 według kierowców

Kierowcy uczestniczący w naszych badaniach, oceniający dobre opony zimowe 16 oceniali takie kryteria, jak:

·         komfort jazdy,

·         droga hamowania,

·         opory toczenia.

 

Każdy miał możliwość również wskazania indywidualnej oceny i opinii. Ranking obejmuje pięć modeli ogumienia zimowego, które zdaniem naszych czytelników są najlepsze i najbezpieczniejsze, a jednocześnie ich zakup jest wyborem ekonomicznym. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wynikami. Kierowcy mieli możliwość przyznania maksymalnie 6 punktów.

 

1. Nokian WR D4 – 5,45

Opony zimowe Nokian WR to ogumienie bez wątpienia w wersji premium. Opony doskonale sprawdzają się w trudnych i wymagających zimowych warunkach i zdobywają najwyższe oceny w prestiżowych rankingach. Zastosowana technologia alpejska sprawia, że ogumienie ma wyjątkową przyczepność do śniegu i błota. Samochód prowadzi się bezpiecznie i przewidywalnie, ponieważ w skład gumy wchodzą krzemionka, polimery i kauczuk.

Bieżnik opony zaprojektowano w taki sposób, aby jego rowki przypominały grot strzały, dzięki czemu zyskują dodatkową przyczepność. Przyspieszanie, czy gwałtowne hamowanie nie sprawia najmniejszej trudności, dzięki tak unikalnej konstrukcji ogumienia. Kierowy przekonują również, że te bardzo dobre opony zimowe świetnie sprawdzają się na suchej nawierzchni. Wysoka wytrzymałość gumy sprawia, że można z niej korzystać przez kilka kolejnych zimowych sezonów.

 

2. Dębica Frigo 2 – 5,35

Bardzo wysokie, drugie miejsce na naszym podium zajęły zimowe opony Dębica polskiego renomowanego producenta. Ponieważ ogumienie pochodzi z segmentu ekonomicznego, bardzo doceniają je niektórzy kierowcy poszukujący bezpiecznych i solidnych opon w bardzo korzystnej cenie.

Innowacyjny projekt opon sprawia, że wspaniale zachowują swoją przyczepność na śniegu oraz błocie. Znacznie zmniejsza to też ryzyko aquaplanningu. Nasi użytkownicy twierdzą, że pomimo głębokiego bieżnika ogumienie jest ciche. Wielu z nich przyznało, że nie warto inwestować w ogumienie klasy premium, ponieważ Dębica Frigo 2 to produkt znacznie tańszy, a wyjątkowo praktyczny i trwały.

 

3. Nokian WR D3– 5,3

Trzecie miejsce zajęły bardzo dobre opony zimowe 205 55r16 Nokian WR D3, które znane są kierowcom od momentu swojego debiutu, który miał miejsce w 2011 r. Jest to ogumienie bardzo udane, ponieważ mimo upływu prawie dziesięciu lat wcale nie odbiegają od nowszych propozycji innych producentów. Elastyczna guma i kierunkowy bieżnik sprawiają, że opony Nokian doskonale trzymają się drogi i cechują je niskie opory toczenia.

 

4. Hankook Winter i*cept RS2 W452 – 5,2

Model ten znalazł się zaraz za naszym podium najlepszych opon zimowych w tym rozmiarze. Sprawdzają się bardzo dobrze zarówno w jeździe miejskiej, jak i na dalszych trasach. Te wyjątkowo dobre opony zimowe przeznaczone są głównie do kompaktowych samochodów osobowych klasy średniej. Szerokie rowki bieżnika zapewniają optymalną przyczepność do drogi. Zminimalizowano również skutecznie ryzyko aquaplanningu, dlatego ogumienie to można bez obaw stosować nawet w bardzo ciężkich zimowych warunkach.

 

5. Imperial Snowdragon HP – 5,1

Ostatnie wskazywane przez naszych użytkowników dobre opony na zimę należą do wyjątkowo ekonomicznych wyborów. Wysoka jakość w połączeniu z rozsądną ceną sprawiają, że ogumienie to jest bardzo chętnie wybierane w Polsce przez kierowców. Nowoczesna konstrukcja tych opon zimowych i kierunkowy bieżnik sprawiają, że bardzo dobrze trzymają się nawierzchni podczas jazdy, również w trakcie gwałtownej zmiany warunków atmosferycznych. Śnieg i błoto nie stanowią najmniejszych problemów dla opon Imperial. Kierowcy biorący udział w naszym badaniu wskazywali, że panowanie nad pojazdem nie stanowi dla nich najmniejszego problemu.

 

Jak wybrać opony?

Poszukując nowych opon na zimę, warto kierować się przede wszystkim opiniami innych użytkowników, którzy mieli już okazję je przetestować. Dobre opony zimowe opinie mają zwykle szczegółowe i można dowiedzieć się dokładnie, z czego wynika tak wysoka ocena. Zdaniem kierowców, którzy oceniali dla nas ogumienie zimowe, wysoka cena wcale nie oznacza, że model jest najlepszy. Wielu z nich wybrało nasze rodzime opony marki Dębica i byli z nich wyjątkowo zadowoleni.