- KLASA PREMIUM
- 1. Continental ContiWinterContact TS850 - średnia ocen: 5,5
- 2. Michelin Alpin 5 - średnia ocen: 5,5
- 3. Pirelli Snowcontrol Serie III - średnia ocen: 5,5
- KLASA ŚREDNIA
- 1. Uniroyal MS Plus 77 – średnia ocen: 5,2
- 2. Hankook Winter i*cept RS2 W452 – średnia ocena: 5,1
- 3. Firestone Winterhawk 3 – ocena użytkowników: 5,0
- KLASA EKONOMICZNA
- 1. Dębica Frigo S-30 - średnia ocena: 5,2
- 2. Sava Eskimo HP - średnia ocena: 5,2
- 3. Nexen WINGUARD SUV średnia ocena: 5,1
Informacje
10 najbezpieczniejszych opon na zimę!
Jeśli planujesz zakup ogumienia na zimę i zastanawiasz się, jaki model wybrać, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najlepszych modeli opon zimowych i szczegółowo opisaliśmy ich parametry. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym krokiem jest zakup zimowych opon i jak wiele od nich zależy, dlatego szczegółowo przeanalizowaliśmy perełki dostępne na rynku i opisaliśmy po trzy z każdej klasy, abyś miał możliwość wyboru w różnych wariantów cenowych. Swoje założenia oparliśmy przede wszystkim na ocenach użytkowników, które zostały do nas przesłane. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź, który model opon zimowych będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego pojazdu.
KLASA PREMIUM
1. Continental ContiWinterContact TS850 - średnia ocen: 5,5
Jakie zimowe opony zajęły pierwsze miejsce w naszym rankingu najwyższej klasy produktów? Oczywiście koncernu Continental, który słynie ze swojej wysokiej jakości i trwałości produktów. Analizowany model charakteryzuje się zaawansowanym systemem lameli, co bardzo ułatwia panowanie nad samochodem, kiedy warunki na drodze są trudne.
Te wyjątkowe opony Continental przeznaczone są przede wszystkim do samochodów kompaktowych i niewielkich. Ogumienie wyposażono w bieżnik kierunkowy z szerokimi rowkami, dzięki czemu droga hamowania na lodzie i śniegu jest znacznie skrócona.
2. Michelin Alpin 5 - średnia ocen: 5,5
Kolejne miejsce w naszym rankingu zajęły opony Michelin – również bardzo cenionego producenta ogumienia. Ich ostry wzór bieżnika sprawia, że znacznie zwiększa się przyczepność samochodu, a jednocześnie można bezpiecznie hamować na lodzie i śniegu. Zastanawiając się na tym, jakie opony kupić na zimę, ten model możemy kupować w ciemno. Gęste lamele tworzą efekt pazura, który gwarantuje właściwą trakcję na śniegu i wyjątkowy komfort jazdy. Ogumienie dosłownie wgryza się w śnieg, jak opisywało to kilku kierowców. Niestety, nie należą do propozycji tanich.
3. Pirelli Snowcontrol Serie III - średnia ocen: 5,5
Niezwykle popularne wśród naszych użytkowników opony Pirelli zajęły bardzo wysokie – trzecie miejsce na naszym podium. Kierowcy wskazywali, że ogumienie skraca drogę hamowania na śniegu i lodzie, a jednocześnie pozwala na bardzo precyzyjne kierowanie samochodem. Opony tej marki to również modele sportowe, z których korzystają najlepsi kierowcy ścigający się na torach wyścigowych.
Także ta propozycja sprawdzi się wspaniale w autach o nieco sportowym charakterze, a na pewno docenią ją bardzo kierowcy, którzy lubią dynamiczną i dość szybką jazdę. Opony doskonale sprawdzają się na ostrych zakrętach, nawet przy trudnych warunkach na drodze.
KLASA ŚREDNIA
1. Uniroyal MS Plus 77 – średnia ocen: 5,2
Jakie opony na zimę z tak zwanej półki średniej kierowcy oceniali najwyżej? Na pierwszym miejscu znalazła się marka Uniroyal, która specjalizuje się w oponach deszczowych do jazdy po mokrej nawierzchni. Ogumienie minimalizuje ryzyko poślizgów i skraca drogę hamowania samochodu.
Firma opracowała unikalną technologicznie budowę bieżnika opony, który odprowadza wodę i minimalizuje ryzyko zjawiska aquaplaningu. Model zmodyfikowano dodatkowo pod kątem innych warunków zimowych, dzięki czemu można z niego bardzo korzystnie korzystać podczas śnieżnych i bardzo mroźnych miesięcy roku.
2. Hankook Winter i*cept RS2 W452 – średnia ocena: 5,1
Ten koreański koncern bardzo szybko pnie się do przodu i zależy mu na tym, aby jego ogumienie już wkrótce plasowało się w klasie premium. Opony zimowe tej marki cechuje bardzo wysoki poziom sterowalności i przyczepności. Wielu naszych użytkowników wskazywało na niskie koszty eksploatacji opon, co bywa kluczowym aspektem w momencie zakupu ogumienia zimowego. Jeśli nie wiesz, jakie opony kupić na zimę, a jeździsz dużo po śniegu, na pewno powinieneś wybrać właśnie te gumy. Kierowcy ocenili je najwyżej ze wszystkich właśnie pod tym kątem.
3. Firestone Winterhawk 3 – ocena użytkowników: 5,0
Na trzecim miejscu wśród opon klasy średniej znalazły się opony Fireston – amerykańskiej firmy, która należy do legendarnego Bridgestone. Te opony zimowe szybko osuszają bieżnik i są odporne na ścieranie. Dodatkowo, znacznie skracają drogę hamowania samochodu w warunkach zimowych. Minimalizują również skutecznie zjawisko aquaplaningu, co podnosi bezpieczeństwo poruszania się po trasach.
KLASA EKONOMICZNA
1. Dębica Frigo S-30 - średnia ocena: 5,2
Pierwsze miejsce w naszym rankingu opon zimowych wśród propozycji ekonomicznych zajął model rodzimego producenta. Dębica produkuje ogumienie bardzo wysokiej jakości, które jednocześnie jest rozwiązaniem ekonomicznym. Ceny opon są przystępne, w stosunku do oferowanej jakości. Ten model zimowy charakteryzuje bardzo wysoka trwałość i stabilność jazdy. Opony doskonale wczepiają się w śnieg i zapewniają dobrą przyczepność. Minimalizuje to ryzyko wpadnięcia w poślizg. Przeznaczone są głównie do aut kompaktowych i miejskich.
2. Sava Eskimo HP - średnia ocena: 5,2
Kolejne miejsce zajęły opony Sava – koncernu należącego podobnie jak Dębica do Goodyera. Model ten charakteryzuje się niezawodnością, dużą trwałością, a więc również możliwością długiej eksploatacji. Nasi użytkownicy podnosili, że znacznie skraca się droga hamowania. Nowoczesny bieżnik kierunkowy i odpowiednio zaprojektowana mieszanka gumy to opcja idealna w przypadku trudnych zimowych warunków i mokrej nawierzchni.
3. Nexen WINGUARD SUV średnia ocena: 5,1
Jakie zimowe pony zajęły trzecie miejsce wśród opcji ekonomicznych? Ogumienie Nexen to propozycja przede wszystkim dla kierowców SUV-ów. Zapewniają stabilne osiągi i niski poziom hałasu w trakcie jazdy. Nasi oceniający uważają, że model ten sprawdza się zarówno w mieście, jak i w warunkach dróg szybkiego ruchu i autostrad. Dedykowane są większym samochodom, a jednocześnie stanowią dla ich kierowców bardzo ekonomiczną propozycję, w stosunku do wysokiej jakości.