Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane

Informacje

Testy opon zimowych ADAC

4 marca 20235 min

Testy, które przeprowadzane są przez ADAC cieszą się ogromną popularnością wśród wielu kierowców. Każdego roku z niecierpliwością czekają oni na opublikowanie kolejnego testy. Oceny nadawane są zawsze przez doświadczonych specjalistów, a sam test podlega określonej, niezwykle przemyślanej metodologii. Testy ADAC obejmują zarówno opony letnie , jak i zimowe. Zobaczmy jak tym razem wypadł test opon zimowych.

Czym jest ADAC?

ADAC to niemiecki automobilklub. Może pochwalić się naprawdę długą historią – istnieje od 1903 roku. Od samego początku stawia na działalność, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizacja ma na swoim koncie nie tylko testy opon zimowych 2012, ale również testy fotelików dziecięcych.

Jak wygląda proces oceny opon?

Organizacja porównuje ze sobą opony dostępne dla ogółu kierowców i plasujące się w różnych przedziałach cenowych. Co ważne, producenci nie mają wpływu na to, które opony dobierane są do testów. Przeprowadzając test opon zimowych 2020 ADAC, organizacja zakupuje opony u różnych sprzedawców w różnych momentach czasowych. Wszystko po to, aby uzyskane wyniki były możliwe jak najbardziej wiarygodne.

Przeprowadzając ocenę ogumienia, ADAC bazuje na aż siedmiu kryteriach. Co ważne, jeśli w którejś z kategorii dany komplet opon wypadnie zbyt słabo, nie może liczyć na wysoką notę końcową.

Pod uwagę brane są następujące kryteria:

  • zachowanie na mokrej drodze;
  • zachowanie na drodze pokrytej śniegiem;
  • zachowanie na suchej drodze;
  • zachowanie na drodze pokrytej lodem;
  • żywotność;
  • poziom zużycia paliwa;
  • poziom generowanego hałasu.

Bez względu na to, czy obejmuje opony SUV , czy opony do zwykłego samochodu osobowego, zawsze punkty przyznawane są na skali od 0,6 do 5,5 punktów. Co jednak ważne, im nota jest niższa, tym wynik jest lepszy. Testy ADAC opony zimowe konstruowane są tak, że za bardzo dobre uznawane są te opony, które uzyskały średnią przynajmniej 1,5 punktów.

Zwycięzcy testów opon zimowych ADAC

ADAC testy opon zimowych traktowane są przez kierowców jako doskonałe źródło informacji. Wielu z nich bazuje na danych dostarczanych przez ADAC podczas wyboru opon na sezon zimowy. ADAC test opon zimowych 2020 skoncentrował się na oponach w rozmiarze 205/55 R16. Są to opony, które najczęściej spotkamy w przypadku starszych samochodów zaliczanych do klasy średniej. Jeżdżą na nich również posiadacze młodszych samochodów kompaktowych, a także nowych aut tworzonych z myślą o jeździe po mieście.

Stworzony ranking wskazał, że najlepsze są opony Bridgestone Blizzak LM005. Uzyskały one notę 2,0, co sprawiło, że zostały uznanie za opony dobre. Oznacza to, że każdy kierowca może sięgnąć po nie bez większych obaw. Co ważne, nie są to opony zbyt drogie. Za sztukę trzeba zapłacić jedynie około trzystu złotych.

Opony zimowe ranking 2012

Kto był zwycięzcą w roku 2012? Test opon zimowych auto świat 2012 wskazał, że wówczas najlepsze były opony Michelin Alpin A4. Uzyskały one notę pozwalającą uznać je za opony bardzo dobre. Na drugim miejscu uplasowały się opony marki Continental. Na najniższym stopniu podium znalazły się gumy Pirelli – słynnej znanej marki, która kojarzona jest nie tylko z oponami, ale również perfekcyjnie wykonanym kalendarzem, którego posiadaczem chce zostać każdy ceniący piękne kobiety mężczyzna.

Test opon zimowych to doskonałe źródło informacji dla wszystkich kierowców chcących kupić popularne zimówki. Bazując na testach ADAC, można być pewnym, że sięga się po naprawdę dobre opony, które nie zawiodą w żadnych warunkach.

Znajdź opony w naszym sklepie

Pomoc

Szerokość205
Profil55
Średnica16
Sezon

Pomoc