Najlepsze opony letnie 2020 w rozmiarze 205/55 R16 według kierowców

Okres letni to czas wymiany opon w większości samochodów. Zazwyczaj, gdy po zimie zmieniamy opony na letnie, możemy spotkać się z dużą ilością rankingów opon letnich i opon na ich temat. Ciężko wybrać najlepsze, więc warto poczytać na temat testów i zapoznać się z podstawowymi informacjami na ich temat. Oto przegląd najlepszych opon w rozmiarze 205/55 R16 na sezon letni.

Opinie użytkowników mają znaczenie!

 

Dobre opony letnie to jedna z podstawowych rzeczy, które interesują kierowców. Rozmiar 205/55 to jeden z najpopularniejszych rozmiarów opon samochodowych dostępnych na rynku. Czołowi producenci aut montują je w swoich fabrycznie nowych urządzeniach już od początku i uznają za podstawowe wyposażenie samochodu. Kierowcy również bardzo je sobie chwalą ze względu na komfort użytkowania.

 

Kupowanie nowych opon samochodowych to wyzwanie dla wielu osób. Często posiłkujemy się poradami znajomych, którzy pomagają nam wybrać dobre opony letnie w oparciu o własną wiedzę i doświadczenie. Używają oni już dłużej jakiegoś towaru i mogą być odpowiednimi doradcami. Warto słuchać porad doświadczonych kierowców. Wiedzą oni, które opony są ciche, jak bardzo duża jest ich wytrzymałość. Znają doskonale konkretne modele. Jednostkowa opinia może być przydatna, lecz jeśli zestawimy ze sobą informacje od wielu osób, otrzymamy satysfakcjonujący i wiarygodny ranking.

 

Wedle najnowszych zestawień cichych i letnich opon najpopularniejsze okazują się opony Dunlop SP Sport Bluresponse. Po nich zainteresowaniem i zadowoleniem klientów cieszą się kolejno: UniroyalRainsport 3, HankookVentus Prime3 K125, Pirelli P7 Cinturato, Zeetex ZT1000.

 

Reprezentanci klasy premium: Dunlop i Pirelli

 

Klasa premium w rankingu nie powinna nikogo dziwić, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że zestawienie dotyczy najlepszych i najbardziej komfortowych opon. Pirelli i Dunlop słyną z tego, że korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych, mają największe osiągnięcia w kwestiach komfortu, bezpieczeństwa i wygody użytkowania na różnych nawierzchniach i trasach. Te ciche opony letnie cieszą się szczególnym zainteresowaniem klientów. Te dwie marki produkują przede wszystkim wysokiej klasy i świetnej jakości sportowe opony, które cenione są przez kierowców za ich przyczepność, szybkość i dynamikę jazdy. To z pewnością mocno polecane opony letnie przez klientów.

 

Dunlop SP Sport Bluresponse (ocena 5,45)

 

W rankingu zwycięża model świetnie znany i popularny wśród kierowców od lat, zwłaszcza tych, którzy na co dzień interesują się motoryzacją. Został wyprodukowany w 2013 roku i od tego momentu stał się liderem światowych rankingów opon. Jego płaski bieżnik i polimerowa mieszanka gumowa zachwycają kierowców i znawców tematu. Co więcej, model Dunlop SP Sport Bluresponse to zwycięzca wszystkich testów opon. Od 2013 roku nie spada z podium i wciąż zachwyca kształtem i jakością wykonania.

 

Pirelli P7 Cinturato (ocena 5,3)

 

Kolejna polecana opona to Pirelli P7 Cinturato, której producenta zna prawie każdy ze względu na jego popularność i prestiżowość. Włoska firma była jedną z pierwszych na świecie, która zaczęła zajmować się ogumieniem. W jej historię wlicza się wiele badań, testów, ulepszeń, modyfikacji, technologii, ale i doświadczeń. Polecane opony letnie to ogumienie gwarantujące komfort, bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Co więcej opony te rekomendowane są ze względu na ich niebywałą przyczepność, a sama firma gwarantuje, że istotne są dla niej aspekty związane z dbaniem i ochroną środowiska.

 

Klasa premium na podium

 

Opony premium to gwarancja jakości i dobrego wykonania. Jednak za dobre opony letnie nie trzeba płacić milionów. Klasa średnia również ma wiele do zaoferowania. Poleca się tutaj zwłaszcza takie firmy jak Uniroyal czy Hankook, które od lat zajmują się produkcją opon wysokiej klasy. Niektóre z ich modeli dorównują ogumieniu z klasy premium. Do tej kategorii zaliczyć można takie opony jak: UniroyalRainsport 5 i HankookVentus Prime3 K125. Producenci zadbali, aby były one wykonane zgodnie z najwyższymi standardami i najnowszą technologią. Są bezpieczne, mają dobrą przyczepność i cieszą się zainteresowaniem klientów, również ze względu na ich ekonomiczną cenę.

Uniroyal Rainsport 5

 Czy kojarzycie popularne logo z parasolką? Opony Uniroyal, inaczej zwane oponami deszczowymi, to model francuskiego producenta, który w swoim logo posiada parasolkę. Ich wyjątkowość polega na tym, że są specjalnie dostosowane do jazdy na mokrej powierzchni. Taka powierzchnia wydłuża drogę hamowania, a jeżdżenie po niej wymaga większego skupienia i umiejętności ze strony kierowcy. Specjalna technologia zwana skórą rekina umożliwia lepszą jazdę po śliskiej nawierzchni. Nazwa pochodzi od charakterystycznego wyglądu bieżnika, w którym znajdują się rzeźbione rowki. Mają one za zadanie opróżniać zalegającą wodę i regulować przepływ płynów. Znacznie lepiej jedzi się nimi na ostrych zakrętach. To również bardzo ciche opony letnie.

Hankook VentusPrime3 K125

 

Koreańska marka Hankook może poszczycić się również bardzo dobrymi oponami. Można powiedzieć, że kupując u tego producenta dostajemy dobre opony letnie, które jednocześnie są klasy premium i można je znaleźć w niskiej cenie. Marka szczyci się bogatą ilością rozwiązań technologicznych. Niewątpliwie największym plusem opon Hankook jest skrócony czas hamowania. Jest to ważne zwłaszcza, gdy nadchodzi lato. Ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne kierowcom zdarza się jeździć znacznie mniej ostrożnie. Koreański model ma krótszą aż o 8% drogę hamowania od swoich rywali. Dzieje się tak ze względu na obecność czterech rowków centralnych, które posiadają różną głębokość. Zwiększa do przyczepność na powierzchni śliskiej i mokrej.

 

Kopciuszek wśród branżowej elity - Zeetex

 

Przedstawiamy również Państwo młodego producenta ogumienia, który na rynku znalazł się stosunkowo niedawno. Jednak niskość ceny i jakość wykonania w tym przypadku idą w parze, co sprawiło, że znalazł się w czołówce ekonomicznych marek produkujących opony. Jego modele zimowe, letnie oraz całoroczne znane są na całym świecie i cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Ogumienie poddawane jest wielu testom jakościowych i wytrzymałościowym. Wyniki zawsze wypadają świetnie. Komfort jazdy i bezpieczeństwo pasażerów jest czymś, co szczególnie cenią sobie zwolennicy opon marki Zeetex. Producent pochodzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wykorzystuje najnowsze technologie w swojej pracy. Model ZT100 zdobył niezwykłe uznanie wśród klientów marki, ponieważ posiada zaawansowany bieżnik asymetryczny.