Nokian zLine SUV 235/55 R19 2018

Zamawiając te opony masz pewność, że ich rok produkcji to 2018

Więcej informacji
TypSUV/4x4
Sezonlato
Rozmiar235/55 R19
Indeks prędkościW = 270km/h
Indeks nośności105 = 925kg
Rok produkcji2018
Etykieta EUC / A / 70 dB
Gwarancja5 lat od daty produkcji
Transport gratisTransport GRATIS
Ubezpieczona paczkaUbezpieczona paczka
60 dni na zwrot60 dni na zwrot
Zakupy na ratyZakupy na raty
559 szt.
Zamów w ciągu : :
aby odebrać w piątek, 16 listopada
Opinie
Ten produkt nie został jeszcze oceniony
Opinie o oponach Nokian zLine SUV 235/55 R19 105W 2018
Opis

Nokian zLine SUV 235/55 R19


Opona dla SUV-ów o dużej mocy, dostosowana do dużych prędkości i gwarantująca bezpieczeństwo jazdy na śliskiej nawierzchni. Polerowane rowki główne usuwają wodę, natomiast ich zoptymalizowany kształt sprzyja zapobieganiu aquaplaningu. Unikalny projekt barku zapewnia utrzymanie precyzyjnego toru jazdy, poprawia stabilność przy zakrętach i zmianie pasa ruchu. Opona stworzona z wykorzystaniem technologii cichych rowków. Półkoliste wgłębienia, znajdujące się na bokach żeber wzdłużnych, skutecznie kontrolują przepływ powietrza, dodatkowo chłodząc oponę. Dzięki temu zwiększono wytrzymałość oraz wydłużono żywotność opony, kierowca może przejechać więcej kilometrów.


Technologia aramidowej ściany bocznej

Gumowy materiał, z którego wykonane są ściany boczne, uzupełniono o odcinkowe włókna aramidowe. Ich trwałość i odporność na uszkodzenia zostały docenione już przez branżę zbrojeniową i samolotową.


Rowki trąbkowe

Mają kształt pocisku, ich zadaniem jest zbieranie wody gromadzącej się pomiędzy oponą, a nawierzchnią.


Etykieta UE

Zużycie paliwa / opory toczenia

Parametr ten ma wpływ na efektywność energii, przez co wpływa na emisję CO2, oraz koszty eksploatacji pojazdu. Zużycie paliwa wyrażone jest w klasach od A (najbardziej oszczędna, najmniejsze opory toczenia) do G (najmniej oszczędna, największe opory toczenia).

Przyczepność na mokrej nawierzchni / droga hamowania

Wskaźnik ten jest bardzo ważny ponieważ odpowiada za długość drogi hamowania na mokrej nawierzchni, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Przyczepność na mokrej nawierzchni wyrażona jest w klasach od A (najkrótsza droga hamowania) do G (najdłuższa droga hamowania).

Zewnętrzny hałas toczenia / emisja hałasu

Hałas toczenia opony wyrażony jest konkretną wartością podawaną w decybelach (dB). Poziom hałasu zewnętrznego nie odpowiada poziomowi hałasu wewnątrz pojazdu. Im wyższa liczba decybeli, tym wyższy jest poziom hałasu zewnętrznego emitowanego przez toczące się opony.

Zobacz również