Nokian zLine 225/40 R18

92

Indeks nośności 92 - max 630kg.
Określa maksymalną nośność opony (maksymalne jej obciążenie) wyrażoną w kilogramach.

Y

Indeks prędkości Y - max 300km/h.
Określa maksymalną prędkość opony wyrażoną w km/h.

2017

Zamawiając te opony masz pewność, że ich rok produkcji to 2017

Typ osobowe

Sezon lato

Rozmiar 225/40 R18

Indeks prędkości Y = 300km/h

Indeks nośności 92 = 630kg

Rok produkcji 2017

Etykieta EU C / A / 72 dB

Gwarancja 5 lat od daty produkcji

Transport gratisTransport GRATIS
Ubezpieczona paczkaUbezpieczona paczka
60 dni na zwrot60 dni na zwrot
Zakupy na ratyZakupy na raty
347 szt.
Zamów w ciągu : :
aby odebrać w wtorek, 28 stycznia
Opinie
Ten produkt nie został jeszcze oceniony
Opinie o oponach Nokian zLine 225/40 R18 92Y 2017
Opis

Nokian zLine 225 40 R18

Opona Nokian zLine 225 40 R18 dostosowana jest do zmiennych warunków pogodowych, charakterystycznych dla Europy Środkowej. Sportowe opony o dużej mocy doskonale sprawdzają się przy ekstremalnie dużych prędkościach, zapewniają skuteczną przyczepność na mokrej nawierzchni. To opony typu Flat Run, w związku z czym możliwe jest kontynuowanie jazdy nawet w przypadku utraty ciśnienia. Dzięki opasaniu w nitki z mocnego kordu opona Nokian zLine 225/40 R18 zyskała jeszcze większą wytrzymałość przy intensywnej jej eksploatacji. Uzyskano w ten sposób lepsze toczenie, obniżono przez to opory toczenia opony. Polerowane rowki zapobiegają zjawiskowi aquaplaningowi, usuwając skutecznie wodę.

Rowki retencyjne w oponie Nokian zLine 225/40 R18

Poprawa przyczepności na mokrej nawierzchni. Rowki znajdują się w rowkach poprzecznych zewnętrznego barku opony. Na skutek zwiększania się pojemności rowków poprzecznych możliwe jest zatrzymanie więcej wody.

Wielowarstwowa struktura opon Nokian zLine 225 40 R18

W oponie zastosowano różne mieszanki bieżnikowe. Po zewnętrznej stronie bieżnika wykorzystano zmniejszającą obciążenia Nokian Intelligent UHP Silica, natomiast środkowa zbudowana jest z niewielkich cząsteczek nanokrzemionki.

Etykieta UE

Zużycie paliwa / opory toczenia

Parametr ten ma wpływ na efektywność energii, przez co wpływa na emisję CO2, oraz koszty eksploatacji pojazdu. Zużycie paliwa wyrażone jest w klasach od A (najbardziej oszczędna, najmniejsze opory toczenia) do G (najmniej oszczędna, największe opory toczenia).

Przyczepność na mokrej nawierzchni / droga hamowania

Wskaźnik ten jest bardzo ważny ponieważ odpowiada za długość drogi hamowania na mokrej nawierzchni, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Przyczepność na mokrej nawierzchni wyrażona jest w klasach od A (najkrótsza droga hamowania) do G (najdłuższa droga hamowania).

Zewnętrzny hałas toczenia / emisja hałasu

Hałas toczenia opony wyrażony jest konkretną wartością podawaną w decybelach (dB). Poziom hałasu zewnętrznego nie odpowiada poziomowi hałasu wewnątrz pojazdu. Im wyższa liczba decybeli, tym wyższy jest poziom hałasu zewnętrznego emitowanego przez toczące się opony.