Kormoran ROAD PERFORMANCE 195/60 R15

88

Indeks nośności 88 - max 560kg.
Określa maksymalną nośność opony (maksymalne jej obciążenie) wyrażoną w kilogramach.

V

Indeks prędkości V - max 240km/h .
Określa maksymalną prędkość opony wyrażoną w km/h.

2017

Zamawiając te opony masz pewność, że ich rok produkcji to 2017

Typ osobowe

Sezon lato

Rozmiar 195/60 R15

Indeks prędkości V = 240km/h

Indeks nośności 88 = 560kg

Rok produkcji 2017

Etykieta EU C / C / 71 dB

Gwarancja 10 lat od daty produkcji

Transport gratisTransport GRATIS
Ubezpieczona paczkaUbezpieczona paczka
60 dni na zwrot60 dni na zwrot
Zakupy na ratyZakupy na raty
159 szt.
Zamów w ciągu : :
aby odebrać w czwartek, 24 stycznia
Opinie
Ten produkt nie został jeszcze oceniony
Opinie o oponach Kormoran ROAD PERFORMANCE 195/60 R15 88V 2017
Opis

Kormoran ROAD PERFORMANCE 195/60 R15


Przeznaczone dla samochodów osobowych do jazdy letniej po suchej oraz mokrej nawierzchni. Opony posiadają asymetryczny bieżnik i zostały wykonane z gumowej mieszanki z domieszką krzemionki. Wyróżniają się bardzo krótką drogą hamowania i doskonałą przyczepnością na zakrętach i przy zmianie pasa ruchu. Niskie zużycie paliwa sprzyja ekonomicznej eksploatacji pojazdu. Opony są ciche, dzięki czemu wzrasta komfort jazdy.


Asymetryczny bieżnik


Bieżnik posiada różny rozkład rowków po zewnętrznej i wewnętrznej stronie. Strona zewnętrzna gwarantuje wzrost osiągów na suchej nawierzchni, z kolei wewnętrzna odpowiada za skuteczne odprowadzanie wody podczas jazdy na drodze mokrej.


Mieszanka gumowa z krzemionką


Dodanie do mieszanki krzemionki spowodowało, że zmniejszono opór toczenia, dzięki czemu zużycie paliwa jest mniejsze. Ponadto, przełożyło się to na bardziej ekonomiczną, a jednocześnie ekologiczną jazdę.


Etykieta UE

Zużycie paliwa / opory toczenia

Parametr ten ma wpływ na efektywność energii, przez co wpływa na emisję CO2, oraz koszty eksploatacji pojazdu. Zużycie paliwa wyrażone jest w klasach od A (najbardziej oszczędna, najmniejsze opory toczenia) do G (najmniej oszczędna, największe opory toczenia).

Przyczepność na mokrej nawierzchni / droga hamowania

Wskaźnik ten jest bardzo ważny ponieważ odpowiada za długość drogi hamowania na mokrej nawierzchni, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Przyczepność na mokrej nawierzchni wyrażona jest w klasach od A (najkrótsza droga hamowania) do G (najdłuższa droga hamowania).

Zewnętrzny hałas toczenia / emisja hałasu

Hałas toczenia opony wyrażony jest konkretną wartością podawaną w decybelach (dB). Poziom hałasu zewnętrznego nie odpowiada poziomowi hałasu wewnątrz pojazdu. Im wyższa liczba decybeli, tym wyższy jest poziom hałasu zewnętrznego emitowanego przez toczące się opony.

Zobacz również