Kleber QUADRAXER 2 185/65 R15

88

Indeks nośności 88 - max 560kg.
Określa maksymalną nośność opony (maksymalne jej obciążenie) wyrażoną w kilogramach.

H

Indeks prędkości H - max 210km/h.
Określa maksymalną prędkość opony wyrażoną w km/h.

2018

Zamawiając te opony masz pewność, że ich rok produkcji to 2018

Typ osobowe

Sezon całoroczne

Rozmiar 185/65 R15

Indeks prędkości H = 210km/h

Indeks nośności 88 = 560kg

Rok produkcji 2018

Etykieta EU E / B / 68 dB

Gwarancja 10 lat od daty produkcji

Transport gratisTransport GRATIS
Ubezpieczona paczkaUbezpieczona paczka
60 dni na zwrot60 dni na zwrot
Zakupy na ratyZakupy na raty
199 szt.
Zamów w ciągu : :
aby odebrać w środa, 17 lipca
Opinie
Ten produkt nie został jeszcze oceniony
Opinie o oponach Kleber QUADRAXER 2 185/65 R15 88H 2018
Opis

Kleber QUADRAXER 2 185/65 R15


Średniej klasy opona dedykowana dla samochodów osobowych i kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, komfort i ekonomiczność jazdy, jednocześnie poszukują opon całorocznych, które będą niezawodne w każdych warunkach. Wyposażone zostały w bieżnik symetryczny w kształcie litery V, dzięki czemu doskonale sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach. Według badań w Centrum Badań i Rozwoju Michelin w Ladoux opony Quadraxer 2 wykazują się większą odpornością na wystąpienie aquaplaningu od modelu poprzedniego na prostej drodze o 8% i na zakrętach o 4%.


Bezpieczeństwo na mokrych drogach

Opony zostały oznaczone jedną z najwyższych klas dla całorocznych opon w skuteczności hamowania na mokrej drodze. Skrócono ją o 1,6 m, co zawdzięczamy m.in. kanałom rynnowym oraz układzie bieżnia V.


Komfort na suchych nawierzchniach

Drogę hamowania na suchej nawierzchni skrócono o 3,5 m. Zastosowano lamele, które optymalizują powierzchnię styku opony z podłożem.


Skuteczność podczas dużego zaśnieżenia

Producenci postawili na zmianę kierunków lameli, osiągając tym samym większą skuteczność w ruszaniu z miejsca i hamowaniu na drogach pokrytych śniegiem.


Etykieta UE

Zużycie paliwa / opory toczenia

Parametr ten ma wpływ na efektywność energii, przez co wpływa na emisję CO2, oraz koszty eksploatacji pojazdu. Zużycie paliwa wyrażone jest w klasach od A (najbardziej oszczędna, najmniejsze opory toczenia) do G (najmniej oszczędna, największe opory toczenia).

Przyczepność na mokrej nawierzchni / droga hamowania

Wskaźnik ten jest bardzo ważny ponieważ odpowiada za długość drogi hamowania na mokrej nawierzchni, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Przyczepność na mokrej nawierzchni wyrażona jest w klasach od A (najkrótsza droga hamowania) do G (najdłuższa droga hamowania).

Zewnętrzny hałas toczenia / emisja hałasu

Hałas toczenia opony wyrażony jest konkretną wartością podawaną w decybelach (dB). Poziom hałasu zewnętrznego nie odpowiada poziomowi hałasu wewnątrz pojazdu. Im wyższa liczba decybeli, tym wyższy jest poziom hałasu zewnętrznego emitowanego przez toczące się opony.

Zobacz również