Czy warto wybrać opony wielosezonowe?

W ostatnich latach opony całoroczne cieszą się coraz większą popularnością. W ich przypadku nie zachodzi konieczność odwiedzania warsztatu wulkanizacyjnego dwukrotnie w ciągu roku. Wielu kierowców, zachęconych wizją oszczędności czasu i pieniędzy, zastanawia się więc, co wybrać: opony zimowe czy wielosezonowe. W kwestii tej zdania są podzielone, ze względu na bezpieczeństwo podczas jazdy, zwłaszcza w okresie zimowej pory roku. Jednak wiele badań i testów wskazuje na minimalne ryzyko utraty przyczepności i wpadnięcia w poślizg. 

Opony wielosezonowe – czy warto?

Zastanawiając się nad wyborem: opony zimowe czy całoroczne, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ogumienie, przeznaczone na mroźniejszą pogodę doskonale sprawdza się w niskich temperaturach oraz na ośnieżonych drogach lub nawierzchni pokrytej lodem. Do produkcji tego rodzaju opon, stosuje się specjalne mieszanki z dodatkiem silikonu i krzemionki. Poza tym jej chropowata struktura również sprzyja lepszej przyczepności, wydłużając drogę hamowania. Z kolei opony wielosezonowe są na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że nie ma konieczności zmieniania ich w ciągu roku. Choć w niskich temperaturach twardnieją wolniej niż opony letnie, to jednak cechują się mniejszą elastycznością niż tzw. zimówki. Dlatego też szybciej się zużywają. Jednak z każdym rokiem w procesie ich wytwarzania stosowane są coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, domieszki i technologie. Dzięki temu bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania stale rośnie.

Dla kogo opony całoroczne są dobrym wyborem?

Widocznej poprawie ulega wytrzymałość i solidność, jaką prezentują opony całoroczne. Czy warto więc zdecydować się na ich zakup? Okazuje się, że to będzie doskonałe rozwiązanie dla tych kierowców, którzy:

·         podróżują przede wszystkim po mieście,

·         dosyć rzadko mają okazję wyruszyć w dłuższą trasę,

·         pokonują średnio od 5 do 6 tysięcy kilometrów w ciągu roku,

·         prezentują spokojną technikę jazdy, pozbawioną agresywnego hamowania czy ruszania z piskiem opon.

Jednak osoby, które spędzają za kierownicą bardzo dużo czasu i przemieszczają się głównie po drogach krajowych, powinni wybrać wysokiej jakości ogumienie sezonowe, np. opony Michelin, które możecie Państwo zakupić u nas, na Noweopony.pl. Zapewni to pełen komfort jazdy i bezpieczeństwo, zwłaszcza w razie konieczności gwałtownego hamowania. Ten rodzaj opon lepiej się również sprawdzi w przypadku pojazdów o większej mocy oraz aut sportowych.