Co musisz wiedzieć o łańcuchach śniegowych?

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, czym są łańcuchy na koła i kiedy można, a kiedy nie używać takich rozwiązań. Sam temat łańcuchów dotyczy bowiem w głównej mierze osoby, które zamieszkują tereny górskie, gdzie na wielu drogach występuje obowiązek zakładania łańcuchów w okresie zimowym. W innym przypadku nie jest bowiem możliwe przemieszczanie się po takich drogach i pokonywanie kolejnych dystansów. Warto mieć to na uwadze i w razie konieczności przygotować sobie takie elementy. Łańcuchy na koła w niektórych przypadkach mogą być bardzo pomocne i mogą stanowić jedyny sposób na podjechanie pod górkę lub pokonanie konkretnego dystansu.

Gdzie stosować łańcuchy śniegowe?

Na wyżej położonych terenach często można spotkać znaki mówiące o tym, że należy stosować łańcuchy na opony. Są one bardzo łatwe w montażu i wystarczy zwyczajnie założyć je na koło w aucie. Łańcuch gwarantuje dodatkową przyczepność i pozwala na pokonanie oblodzonych wzniesień. Nawet wysokiej klasy opona zimowa nie będzie w stanie poradzić sobie z pokonaniem niektórych podjazdów z uwagi na brak przyczepności. Łańcuchy samochodowe w pełni rozwiązują ten problem. Na skutek wagi auta łańcuchy wbijają się w warstwę lodu, a koło zyskuje przyczepność niezbędną do jazdy do przodu.

Jak wybierać łańcuchy śnieżne?

Prawidłowo wybrane łańcuchy śnieżne powinny być przede wszystkim dopasowane do samego auta. Dostępne są różne rozmiary łańcuchów śniegowych, które pomagają w wybraniu najlepszych produktów. Oznaczenia samych wymiarów są podawane w dokładnie ten sam sposób co wymiarów opon. Wybranie takich samych pod względem rozmiarów produktów da świetne efekty i umożliwi bardzo komfortowe korzystanie z produktów. Nie będą one bowiem spadały, a ich założenie nie będzie stanowiło większego problemu. Dobrze wybrane łańcuchy będzie można założyć na oponę w przeciągu kilku minut i tym samym umożliwić sobie dalsze przemieszczanie się autem.

Jak prawidłowe założyć łańcuchy śnieżne?

Zakładanie łańcuchów na koła nie jest bardzo skomplikowane, bez względu na to, czy chodzi o opony osobowe, czy opony dostawcze, które oferujemy na Noweopony.pl. W przypadku posiadania odpowiedniego rozmiaru produktów sytuacja jest jeszcze prostsza. Łańcuchy śniegowe w takiej sytuacji wystarczy po prostu naciągnąć na koła, które odpowiadają za napędzanie pojazdu. Będzie to zatem tylna bądź przednia oś. W przypadku aut napędzanych na cztery koła można założyć łańcuchy na wszystkie opony lub tylko przednie. Do każdego zestawu łańcuchów dołączona jest oczywiście stosowna instrukcja montażu, która zawiera wszystkie porady na temat prawidłowe zakładania takich produktów na koła w samochodzie. Ważna jest tutaj staranność i prawidłowe rozłożenie łańcuchów. Zagwarantuje to, że opona nie zostanie uszkodzona, a łańcuch faktycznie zwiększy przyczepność pojazdu. Sprawdzi się zatem w swoim zastosowaniu i pozwoli na wygodne poruszanie się po zaśnieżonych terenach górskich.

Należy przy tym mieć na uwadze to, że łańcuchy na koła można zakładać jedynie w wyznaczonych do tego miejscach. Są one oznaczone specjalnym znakiem, który zezwala na stosowanie w nich takich właśnie dodatków, które będą umożliwiały podjechanie pod górę.